Alertă de la Ryanair pentru toți pasagerii care au cumpărat bilete de avion din altă parte

Ryanair îi avertizează pe pasagerii care urmează să zboare cu avioanele companiei și care și-au cumpărat bilete de avion prin intermediul altor companii care nu au nicio relație comercială cu operatorul. Vacanța lor ar putea începe prost, chiar de la aeroport.
Andrada Ghira - sâm, 13 apr. 2024, 11:05
Alertă de la Ryanair pentru toți pasagerii care au cumpărat bilete de avion din altă parte

„Dacă ați făcut rezervarea zborului printr-o terță parte și nu direct prin site-ul sau aplicația Ryanair, atunci va trebui să vă verificați rezervarea înainte de călătorie. Verificarea este necesară deoarece terții ne trimit adesea detalii de contact și de plată incorecte care nu vă aparțin”, spune compania.

Compania mai spune că verificarea rezervării înainte de călătorie, asigură control deplin și acces la rezervare.

Pasagerii au trei opțiuni de verificare, dintre care una contra-cost.

Astfel, se poate face o verificare rapidă online, verificare standard online sau pasagerii se pot prezenta la biroul Ryanair și să facă check-in contra cost la aeroport, cu cel puțin două ore înainte de plecare.

Unde verifici rezervarea la Ryanair

Compania aeriană oferă un hub online de verificare celor care au cumpărat bilete de avion din altă parte, care poate fi accesat AICI.

Transportatorul aerian a semnat în ultimele luni mai multe parteneriate cu unele agenții de turism online (OTA) care au oprit vânzarea de bilete pe zborurile Ryanair.

Compania a apreciat că decizia agenţiilor de turism online, inclusiv Booking.com, Kiwi and Kayak, reprezintă o veste bună. În ultimii ani, operatorul a declanşat o serie de acţiuni judiciare contra agenţiilor de turism online, susţinând că unele impun taxe suplimentare şi blochează comunicarea cu clienţii.

 

 

Te-ar mai putea interesa și
Bogdan Hristescu s-a alăturat Consiliului de Administrație al BLIK Romania S.A.. El preia și funcția de director comercial
Bogdan Hristescu s-a alăturat Consiliului de Administrație al BLIK Romania S.A.. El preia și funcția de director comercial
Consiliul de Supraveghere al BLIK Romania l-a numit pe Bogdan Hristescu în funcția de membru al Consiliului de Administrație și Chief Commercial Officer (CCO), informează compania prin......
Crimeea va rămâne a Rusiei, a afirmat Donald Trump într-un interviu pentru revista Time
Crimeea va rămâne a Rusiei, a afirmat Donald Trump într-un interviu pentru revista Time
Preşedintele american Donald Trump a declarat vineri că peninsula Crimeea ocupată "va rămâne a Rusiei", afirmând că ...
Viktor Orban a dezvăluit că Trump i-a sugerat să scoată Ungaria din UE
Viktor Orban a dezvăluit că Trump i-a sugerat să scoată Ungaria din UE
Premierul ungar Viktor Orban a asigurat vineri că nu are nicio intenţie să-şi scoată ţara din Uniunea Europeană, ci ...
De la aderarea României la UE, salariile medii s-au triplat, dar această creștere nu este resimțită de toți românii din cauza inegalităților economice
De la aderarea României la UE, salariile medii s-au triplat, dar această creștere nu este resimțită de toți românii ...
De la momentul aderării României la Uniunea Europeană, dar în special în ultimii 7-8 ani, salariile din România au ...