Steaua a învins Concordia prin golurile lui Tănase şi Rusescu

Economica.net
06 11. 2011

Steaua a câştigat, scor 2-1, întâlnirea jucată duminică seară, pe Naţional Arena, cu Concordia Chiajna, în etapa a 13-a a Ligii 1.

Pentru Steaua au marcat Tănase (49) şi Rusescu (73), iar pentru Concordia a înscris Munteanu (34).

Abia revenit pe teren după o accidentare, Tiberiu Bălan a suferit o recidivă şi a fost înlocuit în minutul 37. De asemenea, Novak Martinovici a fost înlocuit din cauza unei accidentări. În meciul cu Maccabi Haifa, Ilie Stan a fost nevoit să facă două înlocuiri tot în prima repriză, când au fost schimbaţi Gardoş şi Tatu.

Jucătorii stelişti au ieşit pe teren având tricouri pe care scria: „Stop violenţă; Alături de Gala”.

Suporterii de la tribuna a doua au afişat un banner de circa 15 metri pe care scria: „Respect Martinovici” şi au arborat drapelul Serbiei.